- A T R A K C J E -

 

Plaża. Odległość od naszego domu do morza wynosi ok. 500 m. Jest tam czysta, szeroka, piaszczysta i niezatłoczona plaża.


Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy zostały założone w 1992 roku. Ich realizacja wciąż trwa. Obecnie do zwiedzania dostępnych jest 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne. Ogrody znajdują się w wyjątkowo ciepłej strefie klimatycznej 7b, gdzie zimy są łagodne i występuje dużo więcej opadów niż w innych rejonach kraju. Ogrody zostały wielokrotnie nagrodzone, m.in. przez Polską Organizację Turystyczną.


 Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki) – międzynarodowy okrężny szlak rowerowy sieci EuroVelo przebiegający dookoła basenu Morza Bałtyckiego o łącznej długości 8539 km. Polski odcinek szlaku o długości 588 km przebiega przez tereny województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Rejsy wędkarskie na dorsza. Można też popłynąć i połowić dorsza. Najbliżej kutry wypływają z Kołobrzegu i Darłowa. W celu umówienia wyprawy kliknij tutaj.

mielenko dorsz

Latarnia Morska w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie , dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy Mielenko, Mielno i Unieście. Latarnia jest usytuowana w centrum wsi, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Latarnia została wpisana do rejestru zabytków.

Plac zabaw w Mielenku. Oddalony od naszych pokoi o 350 metrów. Plac zabaw jest świetnym sposobem na spędzenie miło czasu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przy placu zabaw jest boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę oraz w tenisa.


Park Wodny Koszalin to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. Jednak kluczowym składnikiem łączącym te wszystkie elementy jest WODA. Jako jedyny aquapark w Polsce zapewnia Państwu wodę krystalicznie czystą, zdrową i bezpieczną.

Park Linowy Tukan. W Mielnie można pójść do Parku Linowego "Tukan". Znajdują się tam cztery trasy o różnym poziomie trudności.

Wodna Dolina Koszalin. Jest to sztuczny zbiornik wodny, ale że sztuczny to nie znaczy, że nudny. Można tam poślizgać się na nartach wodnych jak również pobawić się na placu zabaw. Jest też duża plaża z nadzorem ratowników.


Kontakt: Facebook:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Agnieszka 664 955 327, Piotr 509 977 282